BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félnek a szállodások az áfaemeléstől

2009. május 5. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az általános forgalmi adó felemelésével a csőd szélére kerülhetnek a hazai szállodák, a 25 százalékos áfát ugyanis már nem tudják miből kigazdálkodni - állítja a Magyar Szállodaszövetség. A szervezet azonban tovább küzd: szerdán egyeztetnek Oszkó Péter pénzügyminiszterrel arról, hogy a szállásadók a 18 százalékosa áfakulcs alá kerüljenek. Kopócsy Andrea, a szövetség elnöke elmondta: a válság már eddig is drámaian érintette a hazai hoteleket, egy év alatt 28,4 százalékkal csökkentek a bevételek. Válságkezelés címén ellehetetlenítik az ipart és ez dominóhatást válthat ki a gazdaságban - mondta az elnök. Hülvely István, a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetségének elnöke tarthatatlannak nevezte, hogy a magyar hotelek exportvámmal sújtott árakon kínálják szolgáltatásaikat. Szerinte a kedvezményes áfakulcs mindössze 2-3 milliárdos bevételkiesést jelentene a költségvetésnek, a sorozatos szállodacsődök viszont sokkal nagyobb veszteséget okozhatnak. A hazai hotelek bedőlése a pénzügyi rendszerben is komoly gondokat okozna, hiszen az általuk felvett hitelek nagysága 1000-1500 milliárd forint között van, miközben a szállodaipar éves árbevétele alig haladja meg a 200 milliárdot.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet