BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napirendre tűzik a napi standolás eltörlését

2009. február 12. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A költségvetési bizottság ellenzéki többsége napirendre vette azt a fideszes képviselői javaslatot, amely eltörölné a most februárban a vendéglátó helyek számára kötelezővé tett napi standolást a tömény italok esetében. A napi készletellenőrzésről naplót kell vezetni, amit az előterjesztő ellenzéki képviselők túlzott adminisztrációs tehernek neveztek. Az ellenzéki többség szintén támogatta azt a javaslatot, amely eltörölné - vagy legalább enyhítené - a 250 ezer forintos készpénzforgalmi limitet. (Egy januártól érvényes törvénymódosítás szerint a negyedmillió forint feletti számlákat a cégek csak banki úton rendezhetik egymással.)
A fideszes törvénymódosítást a költségvetési bizottságban mind az MDF, mind a SZDSZ képviselői támogatták, így a javaslatot látszólag ellenző MSZP kisebbségbe került. A bizottsági ülésen Keller László, a pénzügyi tárca államtitkára elmondta, hogy nem támogatják az ellenzéki javaslatot, ám készek lennének a problémát a jövő héten ismertetendő adócsomag részeként megtárgyalni - magyarán a kormány akarja ezt a javaslatot beterjeszteni. A napi standolás eltörléséről ugyanis MSZP-s képviselők is terjesztettek be javaslatot, így annak megszavazása nem kérdéses.
A 250 ezer forintos készpénzlimit eltörlése már nem ilyen egyértelmű, ugyanis azt ebben a formában sem az MSZP, sem az SZDSZ nem támogatja, a két párt képviselői inkább az elektronikus fizetési módok elterjesztését támogatnák, semmint a készpénzforgalom korlátlan engedélyezését - ami a feketegazdaság melegágya.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet