A költségvetési bizottság ellenzéki többsége napirendre vette azt a fideszes képviselői javaslatot, amely eltörölné a most februárban a vendéglátó helyek számára kötelezővé tett napi standolást a tömény italok esetében. A napi készletellenőrzésről naplót kell vezetni, amit az előterjesztő ellenzéki képviselők túlzott adminisztrációs tehernek neveztek. Az ellenzéki többség szintén támogatta azt a javaslatot, amely eltörölné - vagy legalább enyhítené - a 250 ezer forintos készpénzforgalmi limitet. (Egy januártól érvényes törvénymódosítás szerint a negyedmillió forint feletti számlákat a cégek csak banki úton rendezhetik egymással.)
A fideszes törvénymódosítást a költségvetési bizottságban mind az MDF, mind a SZDSZ képviselői támogatták, így a javaslatot látszólag ellenző MSZP kisebbségbe került. A bizottsági ülésen Keller László, a pénzügyi tárca államtitkára elmondta, hogy nem támogatják az ellenzéki javaslatot, ám készek lennének a problémát a jövő héten ismertetendő adócsomag részeként megtárgyalni - magyarán a kormány akarja ezt a javaslatot beterjeszteni. A napi standolás eltörléséről ugyanis MSZP-s képviselők is terjesztettek be javaslatot, így annak megszavazása nem kérdéses.
A 250 ezer forintos készpénzlimit eltörlése már nem ilyen egyértelmű, ugyanis azt ebben a formában sem az MSZP, sem az SZDSZ nem támogatja, a két párt képviselői inkább az elektronikus fizetési módok elterjesztését támogatnák, semmint a készpénzforgalom korlátlan engedélyezését - ami a feketegazdaság melegágya.
