Egyhangúlag támogatta Kopits György megválasztását a költségvetési tanács elnökének tegnap a parlament költségvetési bizottsága. A két tagjelölt - Török Ádám és Oblath Gábor - is megkapta minden párt támogatását, így a jövő heti parlamenti választás után felállhat az új testület. Kopits a meghallgatáson elmondta, hogy a világgazdaságban nyolcvan éve nem tapasztalható zsugorodás vagyonvesztéssel, csődhullámmal párosul, s ez alól hazánk sem vonhatja ki magát. Szerinte a válság hazai hatásainak nemcsak külső okai vannak, hanem azért az elmúlt évtizedben követett laza költségvetési politika is felel. Az államadósság szintje az elfogadható negyven százalékkal szemben a GDP 66 százalékára rúg - tette hozzá. A 2006-ban megkezdett konszolidáció csak arra volt elég, hogy az ÁKK leállíthassa az államkötvény értékesítését, az IMF-hitel idén biztosítja a finanszírozást, de ez a csomag önmagában nem hoz megoldást. Már rég szükség lett volna szabály alapú költségvetési keretre, amit a felelős államháztartási gazdálkodásról szóló törvény elfogadásával most teremtett meg a parlament - jelentette ki.
