Nemzeti megállapodást sürgetett a társadalom valamennyi szereplőjével Gyurcsány Ferenc miniszterelnök válságtanácskozás-sorozatának tegnapi, az Országos Érdekegyeztető Tanács munkavállalói, illetve munkáltatói oldalának tagjaival folytatott konzultáción. Így szerinte megalkotható lenne a következő három-négy év társadalmi-gazdasági programja. A cél az, hogy Magyarország kijelölje az euró bevezetésének világos útját úgy, hogy javuljon a jelenlegi foglalkoztatási szint és az ország gazdasági növekedési potenciálja - szögezte le Gyurcsány. A megbeszélésen részt vett Kiss Péter kancelláriaminiszter, Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, valamint Veres János pénzügyminiszter.
A javaslatot mind a szakszervezetek, mind a munkáltatók támogatják. Nem MSZP-Fidesz paktum kell, hanem rendkívül széles társadalmi alapon nyugvó megállapodásra van szükség - közölte Nagy Tamás, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke az OÉT munkaadói oldalának nevében, hozzátéve, hogy "fontos lélektani küszöböt léptünk át, hiszen mindhárom fél kész az eddigi stratégiáját feladni és együttesen cselekedni". Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke arra figyelmeztetett, hogy a döntéseket nem szabad halogatni, és várja, hogy az OÉT február 20-ai ülésén megismerhető kormányzati javaslatok "elindíthatnak egy olyan véleménycserét, amelynek során nem ismétlődik meg az 1994-es kudarc, amikor kísérletet tettünk egy társadalmi-gazdasági megállapodás megkötésére".
