BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány elbocsátások helyett támogatná a négynapos munkahetet

2009. február 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány kész olyan támogatási rendszert kialakítani, amely támogatná a kvázi négynapos munkahét bevezetését - jelentette be Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a válságkezeléssel foglalkozó miniszteri kabinet ülése után. Az elképzelés szerint az ötödik munkanapra az állam (uniós forrásokból) kifizetné a bérek nyolcvan százalékát, de legfeljebb a minimálbér kétszeresét, abban az esetben, ha ezen a munkanapon képzéssel kötik le a munkaerőt. Gyurcsány szerint ez azon cégek számára lenne megoldás, ahol a megrendelések hiányában elbocsátásokra lenne szükség. A kormány húszmilliárd forintot szán erre a programra. A "Válságkezelő Központ" ülése után a miniszterelnök azt is bejelentette, hogy a korábbi tervekkel szemben nem kapnak speciális járulékkedvezményt azon cégek, amelyek bővítik a foglalkoztatottak számát. A kormányfő szerint ennél sokkal jobb megoldás a kormány által már bejelentett általános járulékcsökkentés - már ha a javaslat többséget kap a parlamentben.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet