BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel hatmilliárd a Megőrzés programra

2009. február 1. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre reálisabbnak látszik - már Szűcs Erika munkaügyi miniszter is elismerte -, hogy az idén legkevesebb 150 ezer ember válhat munkanélkülivé. A tárca a bizonytalan világgazdasági környezetre hivatkozva nem kívánt jóslásokba bocsátkozni azzal kapcsolatban, hogy vajon 2010-ben is folytatódhat-e a leépítési hullám. Az Országos Foglalkoztatási Közalapítványnál, (OFA) már lehet pályázni a Megőrzés programra - ez a rövidített munkaidő miatt kieső bér és járulékterheinek kompenzálására használható -, mivel azonban az OFA rendelkezésére álló 5950 millió forintnyi keretösszeg három támogatási program között oszlik majd meg, a forrás pedig nincsen feldarabolva a programok között, annak felhasználása folyamatosan történik, a beérkezés sorrendjében. Ha a keretet felhasználják, a szaktárca dönt a további lépésekről. Bajnai Gordon bejelentése szerint a kormány munkahelyvédő programokat is indít, uniós forrásokból több mint 50 milliárd forintot csoportosítottak már át erre a célra - ez mintegy 100 ezer munkahely megóvását teszi lehetővé 2009-ben.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet