Egyre reálisabbnak látszik - már Szűcs Erika munkaügyi miniszter is elismerte -, hogy az idén legkevesebb 150 ezer ember válhat munkanélkülivé. A tárca a bizonytalan világgazdasági környezetre hivatkozva nem kívánt jóslásokba bocsátkozni azzal kapcsolatban, hogy vajon 2010-ben is folytatódhat-e a leépítési hullám. Az Országos Foglalkoztatási Közalapítványnál, (OFA) már lehet pályázni a Megőrzés programra - ez a rövidített munkaidő miatt kieső bér és járulékterheinek kompenzálására használható -, mivel azonban az OFA rendelkezésére álló 5950 millió forintnyi keretösszeg három támogatási program között oszlik majd meg, a forrás pedig nincsen feldarabolva a programok között, annak felhasználása folyamatosan történik, a beérkezés sorrendjében. Ha a keretet felhasználják, a szaktárca dönt a további lépésekről. Bajnai Gordon bejelentése szerint a kormány munkahelyvédő programokat is indít, uniós forrásokból több mint 50 milliárd forintot csoportosítottak már át erre a célra - ez mintegy 100 ezer munkahely megóvását teszi lehetővé 2009-ben.
