Az idén kevesebbet vihetnek haza az esztergomi Suzuki dolgozói. Ennek oka a pótlékok csökkenése, az alapbérekhez nem nyúlt a vállalat - közölte Ruska Viktória, a vállalat kommunikációs vezetője azzal a hírrel kapcsolatban, hogy a japán anyavállalatnál a leállások idejére részlegesen csökkentik a dolgozók bérét. Szerinte az alapbérhez kapcsolódó pótlékok az éjszakai műszak és a szombati munka megszűnése miatt csökkennek, mivel a gyár hetente öt napot termel, két műszakkal. Japánban februárban három-öt napra felfüggesztik az autó- és motorkerékpár-gyártást a Suzuki öt telephelyén, ilyen intézkedésre 1975 óta nem került sor. A kommunikációs vezető tájékoztatása szerint Esztergomban nem terveznek hosszabb leállást, azonban havonta egy-egy napot kivesznek a gyártási tervből - írja az MTI-Eco. A Magyar Suzuki Zrt. december elejétől február közepéig 1200 fővel leépíti dolgozóinak létszámát. A társaság a kereslethez alkalmazkodva csökkentette a termelési terveit. Tavaly 280 ezer gépjárművet gyártottak, az idei gyártási terv pedig egyelőre 200-210 ezer gépkocsi, azonban a piaci fejleményeket követve a terveket havonta felülvizsgálják - közölte Ruska Viktória.
