BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra napirenden a parlament feloszlatása

2009. január 27. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fidesz már a parlament csütörtöki - rendkívüli - ülésén a parlament feloszlatására tesz javaslatot - jelentette be Navracsics Tibor, az ellenzéki párt frakcióvezetője. A szavazásra a Fidesz javaslata szerint márciusban kerülne sor, holnap csupán tárgyalni szeretnének a határozati javaslatról. A beterjesztett határozati javaslat szerint az országgyűlés március nyolcadikával fejezné be működését. A Fidesz frakcióvezetője kezdeményezésüket azzal indokolta, hogy véget kell vetni a mostani "agóniának", szerintük a válságkezeléshez egy, a többség bizalmát bíró, hiteles kormányra van szükség, ehhez pedig új választások kellenek. Megfigyelők szerint a kisebbségben lévő MSZP-s kormány a költségvetés mellett és az önfeloszlatási javaslatok ellenében eddig képes volt biztosítani a többséget a szocialistákkal együttműködő független - köztük korábbi fideszes - képviselők szavazataival.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet