BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már Gyurcsány is adócsökkentést akar

2009. január 26. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány adó-, járulék- és foglalkoztatási reformra tesz majd javaslatot - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfői sajtótájékoztatóján, miután neves közgazdászokkal egyeztetett. Érdemi változásra és a mértékek jelentős korrekciójára van szükség - tette hozzá a kormányfő, aki pár héttel ezelőtt - a költségvetés állapotára hivatkozva - még elutasította a tehercsökkenést.
A közgazdászok mindegyike azt javasolta, hogy hosszabb időszakra, három-négy évre kell gazdasági és társadalompolitikai programot alkotni. Ebben a periódusban érdemben kell csökkenteni az újraelosztás és az adócentralizáció mértékét, azért, hogy több lélegzethez jusson a gazdaság, ez pedig kiadáscsökkentést igényel - közölte Gyurcsány Ferenc.
Csütörtökön, a parlament rendkívüli ülésén választották volna meg a Költségvetési Tanács tagjait, ám ezt a pontot tegnap levették a napirendről. Mint kiderült, a jelölteket nem értesítették idejében, így hármójuk közül ketten nem tartózkodnak Magyarországon. Az eredeti tervek szerint a tanács tagjait a február 16-i első rendes ülésen választották volna meg, ám Kóka János SZDSZ-es frakcióvezető javaslatát elfogadva a házbizottság korábbi időpontot fogadott el. A szervezési probléma miatt az eredeti menetrend szerint, február 16-án, az első tavaszi ülésnapon kerülhet sor a szavazásra. A három jelöltről egyszerű többséggel határoz a parlament.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet