Ideiglenesen visszaállítja az Európai Unió az export-visszatérítés rendszerét egyes tejtermékek esetében - jelentette be az Európai Bizottság pénteken. A visszaállítást olyan tagországok kérték, amelyekben az ágazat nehéz helyzetbe került a közelmúltban. A mezőgazdasági miniszterek hét eleji ülésén Magyarország is támogatta a kérést. A támogatás nagyságrendje az áraktól függően később változhat. Az EB jelezte: a visszatérítés arra szolgál, hogy segítse az uniós exportőrök jelen maradását a világpiacon - a rendszer csak addig él, amíg a piaci viszonyok ezt szükségessé teszik. Magyarország egyébként még a miniszteri ülésen azt is kérte, hogy a rendkívüli helyzetre való tekintettel 50 százalékkal emeljék meg a jelenleg 8,2 forint/literes kvótaalapú támogatást. Ezzel kapcsolatban azonban Brüsszel egyelőre nem foglalt állást.
