Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter az Index cikkét követően felkérte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) elnökét, hogy indítson vizsgálatot a Székesfehérvár-Tárnok vasúti pályaszakaszra kiírt tender ügyében. Azt kell vizsgálni, hogy történt-e szabálytalanság az ügyben, a vizsgálat végéig pedig nem lehet megkötni a szerződést. Az NFÜ elindította a vizsgálatot - közölték az MTI-Ecóval. Hozzátették, hogy Magyarországon a tapasztalatok szerint a tender vesztesei meg szokták óvni az eredményt. Az Index tegnap arról írt, hogy a Tárnok és Székesfehérvár közötti 40 kilométeres vasúti pályaszakasz uniós támogatással megvalósuló felújítására kiírt tendert a Strabag-érdekeltségű konzorcium úgy nyerte el négy pályázó közül, hogy csak a harmadik legjobb árat kínálta. A vetélytársakat az eljárásból kizárták. Bajnai szerint az Index írása felvet olyan szempontokat, amelyek valóban aggályosak lehetnek. Példaként említette, hogy jelentős értékről van szó, az ajánlatok között pedig több milliárd forint különbség van, ezért mindenképpen indokolt a vizsgálat.
