BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam 2,5 milliárddal segíti a tejtermelést

2009. január 22. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén indulásképpen mintegy 2,5 milliárd forintot tud fordítani a tejpiac és a szarvasmarha-tenyésztők nehézségeinek leküzdésére az állam - mondta Gráf József agrárminiszter az Alföldi Tej Kft. logisztikai bázisának átadásakor. A Tej Termékpálya Bizottság szerdai döntései közül megemlítette: mentesítik a hatósági eljárások díja alól a termelőket és részlegesen megtérítik az állatorvosi költségeket. A segélyprogramban maximumra növelik a tejtermékek arányát, fellendítik az iskolatejprogramot és vizsgálják, miként lehetne átmenetileg bevonni a tejágazat termékeit a gazdaságbiztonsági tartalékba. Az áruházláncokkal is tárgyalnak, hogy az általuk forgalmazott élelmiszerek 80 százaléka magyar termék legyen. Annak érdekében pedig, hogy ne kerülhessen a boltokba a magyar előírásoknak nem megfelelő minőségű termék, erősítették az ellenőrzést. A fogyasztás fellendítése érdekében a tervezettnél nagyobb - mintegy 150 millió forintnyi - promóciós költséget terveznek és keresik a külpiaci értékesítés lehetőségeit. Az intézkedésekkel kapcsolatos rendeletek a jövő héten jelennek meg - mondta a miniszter.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet