BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átmenetileg felfüggesztik a munkaügyi bírságokat

2009. január 19. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági válság hatására a közép-magyarországi és a nyugat-dunántúli régióban tavaly mintegy 23 százalékkal emelkedett a regisztrált álláskeresők száma - közölte tegnap Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter a munkaügyi szolgálat idei feladatairól szóló tájékoztatón. A tárca hazai és uniós forrásokból százmilliárd forintot szán munkahelymegőrzésre. Ebből 70 milliárdot az uniós keretből csoportosítanak át, főleg munkahelymegőrzés támogatására. A Munkaerő-piaci Alap (MA) tavalyi keretéből hatmilliárdot szánnak erre a célra - ez az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány pályázatain péntektől elérhető összeg -, az idei decentralizált keretből pedig 10 milliárdot csoportosítottak át központi felhasználásra erre a célra. A miniszter szerint egy hónapot venne igénybe a pályázatok elbírálása, a létszámbővítő kisvállalkozásoknak járulékkedvezményt adó kkv+program pedig már el is indult. Utóbbi keretében 10 ezer új munkahelyre számít a tárca.
Emellett az MA 9,3 milliárd forintos foglalkoztatási alap része szintén rendelkezésre áll. A Start régiókártya bevezetését pedig a következő három hónapban felgyorsítják. A kormány a válságkezelés és munkahelymegőrzés jegyében a rendezett munkaügyi kapcsolatokról szóló törvény tavaszi módosításával egyes esetekben átmenetileg felfüggesztené a munkaügyi bírságokhoz kapcsolódó jogkövetkezményeket (az állami támogatásokból és a közbeszerzésből való kizárást). A változás fél+fél évre adna visszamenőleges hatállyal felmentést az OMMF feketelistáján lévő cégeknek.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet