BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A keleti régióban nincs tömeges elbocsátás

2009. január 18. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ország keleti felében egyelőre nincs tömeges elbocsátás, mivel nincsenek jelen koncentráltan a multinacionális cégek és beszállítóik - mondta Tukacs István kormánybiztos pénteken a kormányszóvivői tájékoztatón. A válságövezetek problémáinak feltárásával és a megoldások összehangolásával foglalkozó kormánybiztos az elsőként elkészült jelentését ismertetve elmondta, hogy a vállalkozók a cégük működtetésének pénzügyi nehézségeire és a munkahelyek megtartásának problémáira hívták fel leggyakrabban a figyelmet. A finanszírozási gondok oka a magas kamat és a piacon lévő kevés pénz. Hozzátette: a munkahelyek megtartásához az állam támogatást ad, amelyhez a jelenlegi források az év közepéig tartanak ki. A Munkaerő-piaci Alapból 16 milliárd forint, míg az e célra fordítható uniós támogatásból 60 milliárd forint használható fel a munkahelyek megtartására. Ennek tipikus módja, hogy ha a munkaidőt csökkenti a vállalkozó, a kieső időre jutó munkabér és annak közterheinek 20, 50 vagy 75 százalékát a munkavállaló az államtól kapja meg - írja az MTI-Eco.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet