BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig nincs egyezség az élelmiszeriparban

2009. január 15. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap sem született egyezség az élelmiszer-termékpálya szereplői között, ezért január 26-án folytatja a tárgyalásokat az a 16 tagú szakértői bizottság, amely a kódex szövegtervezetének kidolgozására vállalkozott. Értesülésünk szerint több kérdésben már legalább közeledni kezdett a négy fél - a termelők, feldolgozók, kereskedők és a szaktárca - a kompromisszumos megoldás felé, de továbbra is vannak olyan vitás pontok, ahol nagyon merevek az álláspontok. Ismeretes, hogy legkésőbb február elejére el kell készülnie a megállapodás szövegtervezetének, és a feleknek február 15-ig egyezségre kell jutniuk a vitás kérdésekben. Ellenkező esetben a kormány benyújtja a parlamentnek azt a törvénytervezetet, amely szabályozná a termékpálya működését. Az agrártárca mindenesetre már elkészítette a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari termékekkel kapcsolatos tisztességtelen forgalmazói magatartás tilalmáról szóló törvény tervezetét - a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari termékekkel kapcsolatos etikus kereskedői magatartás kidolgozásáról szóló 129/2008. (XII. 17.) országgyűlési határozatnak megfelelően.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet