A Bosch hatvani gyára átszervezi kapacitásait és kevesebb autóipari terméket gyárt 2009-ben, emiatt 250 dolgozójától kénytelen megválni. A megrendelések folyamatos csökkenése okozta nehézségeket a gyár vezetése az ősszel belső átszervezésekkel még ki tudta védeni, mostanra ez azonban már nem elegendő. Akkor még sikerült a műszakok átszervezésével és az év végi karbantartások előrehozatalával elérni, hogy a vállalat minden addigi főállású munkavállalóját meg tudja tartani - írja a heol.hu. A megrendelések további folyamatos csökkenése miatt azonban a gyár vezetése a 2009-es üzleti tervének újragondolására kényszerült, és szembesült azzal a ténnyel, hogy idén nem tudja megtartani kollégái egy részét. Az üzemi tanáccsal és az illetékes munkaügyi központtal történt egyeztetést követően a vállalat vezetése egy 250 fős leépítésben állapodott meg, amely 2009. február 15-én lép hatályba. A gyár februártól 2800 főállású alkalmazottal működik tovább. Az eddigi négy műszakos kapacitás helyett a jövőben három műszakban foglalkoztatja munkavállalóit.
