BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vinné az EMFESZ a Nitrogénműveket

2009. január 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tulajdonrészért cserébe azonnal hajlandó átvállalni az Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft. (EMFESZ) a péti Nitrogénművek Zrt. Magyar Fejlesztési Bankkal szemben fennálló, megközelítőleg 14 milliárd forintos hitelét, illetőleg hajlandó megkezdeni a hitelek előtörlesztését is - áll a cég közleményében. Emellett vállalnák az üzem működéséhez szükséges forgótőke, valamint a gázellátás biztosítását, két héten belül elindítanák a termelést, továbbá garantálnák a műtrágyaárak csökkentését is. Az EMFESZ közölte, hogy amennyiben vállalt kötelezettségeit nem tartja be, megszerzett tulajdonrészét 1 forintért a magyar államra ruházza át. A tulajdonrészért a Nitrogénművek igazgatótanácsába a következő három évben helyet adna az MFB és az agrártárca képviselőjének, s vállalja, hogy a parlament illetékes bizottsága előtt folyamatosan beszámol a Nitrogénművek helyzetéről és a műtrágyagyártás várható fejleményeiről. A közlemény szerint azért vállalnák mindezt, mert képesek a Nitrogénművek működésének helyreállítására és biztosítására úgy, hogy az ne az adófizetők pénzét terhelje. A szolgáltató és a cég közötti elszámolási vita egyébként jelenleg a választott bíróság döntésére vár.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet