Decemberben vélhetően jelentősen csökkent a költségvetési szervek tartozása, ugyanis a központi költségvetés több tartalékából összesen 79 milliárd forintot szabadítottak fel és a költségvetés előzetes decemberi adatai szerint e tartalékokból felszabaduló pénz jelentős részét el is költötték a címzettek. Így várhatóan a november végi 13,95 milliárd forintos szinthez képest is jelentősebben csökkenhet, hasonlóan 2007, illetve 2006 végéhez, amikor is decemberben jelentősebb támogatásokat kaptak a költségvetési szervek, miután azok folyósítása a kitűzött hiánycélok elérését nem akadályozta meg.
Tavaly év közben stagnált a költségvetési szervek kinnlevősége, ami stabil gazdálkodásra utal a 600 központi költségvetési szervnél. Tavaly januárban e költségvetési intézmények tartozása meghaladta a 14,6 milliárd forintot, ami még abban a hónapban látványosan csökkent, majd az év közben folyamatosan növekedett, de a novemberi 13,9 milliárd forint is a januári nyitóállomány alatt maradt. E tartozás kizárólag a költségvetési körön kívüli beszállítókat sújtja, ugyanis a kincstári körön belüli tartozások már nem fordulnak elő.
Az összes adósság 63 százaléka az Oktatási és Kulturális Minisztérium fejezethez tartozó intézményeknél halmozódott fel, ezen belül azonban nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél. A Pécsi Tudományegyetemen továbbra is kincstári biztos működik. Az orvosi egyetemek által felhalmozott adósság régi probléma, amit hosszú ideje nem sikerül megoldani. Az egészségügyi tárca által felügyelt tartozásállományuk közel négymilliárd forint.
