BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gráf: biztonságban volt az élelmiszergyártás

2009. január 8. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az agrárium 460 milliárd forintból gazdálkodhat az idén, további 23 milliárd forint pedig az előző évről áthúzódó kötelezettségvállalás, az összeg 70 százaléka uniós forrás, a nemzeti támogatás pedig 96 milliárd forint - közölte Gráf József agrárminiszter. Az ágazat nyereségszintje 2008-ban az előző évhez képest 7-8 százalékkal emelkedett. Az első negyedévben a 2008-ban elbírált pályázati támogatások adminisztrációjának, kifizetésének lemaradásait szeretnék behozni, ezért új pályázatokat várhatóan csak áprilistól hirdetnek meg. Közel ezermilliárd forint értékű technológiai fejlesztés valósulhat meg a kertészeti ágazatban és az állattartóknál, 40 százalékos uniós támogatási arány mellett. Már dolgoznak azon, hogy a támogatást előlegként megkaphassák a gazdák. A tárca 2009-ben főként a tejágazat megsegítésére koncentrál: többek között a sertés- és baromfitartókéhoz hasonló állatjóléti támogatásokról tárgyalnak az érintettekkel. Az agrárminiszter bízik benne, hogy hamarosan a kereskedők és beszállítók közti megállapodás is megszületik, a tárgyalások eddig biztatóak. A gázfelhasználás korlátozása miatt nem volt veszélyben a hazai élelmiszer-ellátás - jelentette ki Gráf József.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet