Jövő héten, a szokásos éves karbantartás befejezése után újraindul a hízottliba-vágás a Hungerit Zrt. szentesi üzemében. A korábbi heti 30 ezernél kevesebb, 16-20 ezer vágást tervezünk - válaszolta lapunk érdeklődésére Magyar József, a társaság vezérigazgatója. Mint mondta, mivel egyáltalán nem sikerült a Négy mancs állatvédő szervezettel dűlőre jutniuk és az továbbra is szerepelteti a céget a "feketelistáján", nincs értelme álszemérmeskedni és végleg fölhagyni a libamáj előállításával. Az ősszel elküldött 200 dolgozó egy részét biztosan visszaveszik, mivel azonban még nem tudják, hogy visszaállhat-e a korábbi kapacitás, minden elbocsátott dolgozónak nem tudnak újra lehetőséget kínálni.
Feldolgozásra váró alapanyagból a vezérigazgató szerint nem lesz hiány, sőt, a környéken túlkínálat van hízott libából. Azt azonban még a cég sem tudja, hogy az állatvédők kampánya miatt elvesztett piacok mekkora részét lehet majd visszaszerezni. Magyar szerint ugyanis nemcsak a hízott libamájra szóló megrendelésektől estek el, az elmúlt négy és fél hónapban a cég többi termékére szólókat sem sikerült visszaszerezni a német és osztrák piacokon. Csak a libamáj értékesítésének kiesése miatt mintegy négymilliárd forintnyi árbevételtől esett el a Hungerit és ez várhatóan 400-500 millió forintos veszteséget okoz majd a cégnek - pontos adatok csak január végén lesznek erről. Továbbra is szállítunk majd a két országba, de igyekszünk más lehetőségeket, piacokat találni annak érdekében, hogy az eddig az értékesítések jelentős részét adó piacok súlya mérséklődjön - mondta Magyar József. Tájékoztatása szerint a cég 2008-as árbevétele előreláthatólag 30 milliárd forint körül alakul. Az idén azonban a hízottliba-vágás visszaállításával szeretnék elérni a korábbi, évi mintegy 33-34 milliárd forintos árbevételt.
