A Nemzeti Nyomozó Iroda gazdaságvédelmi főosztálya (NNI) hivatali visszaélés miatt nyomoz az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőségnél. A nyomozók a közép-magyarországi régiós felügyelőségnél 2008. november ötödikén indított nyomozás során jutottak el a főfelügyelőséghez, ahol tegnap a hirado.hu információi szerint kihallgatták és őrizetbe vették Papp Istvánt, az OMMF elnökét és Cseke Zoltánt, az OMMF törvényességi és ellenőrzési főosztályának vezetőjét. A hirado.hu szerint az NNI házkutatást tartott az OMMF-nél, és iratokat, számítógépeket is lefoglaltak. A két férfit hét rendbeli hivatali visszaéléssel gyanúsítják. Arról egyelőre nincs hír, hogy kezdeményezik-e előzetes letartóztatásukat. Az NNI szerint a gyanúsítottak hamis igazolásokat állítottak ki munkaügyi szabálytalanságok miatt elmarasztalt cégeknek. Ezek a vállalatok később közbeszerzési pályázatokon indulhattak és állami támogatásokat igényelhettek. A régiós felügyelet dolgozói közül - hivatali visszaélés megalapozott gyanúja miatt - négy személy ellen indítottak büntetőeljárást, ők szabadlábon védekeznek.
