BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javul az agrárium versenyképessége

2008. február 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország európai uniós tagságát követően az agrárágazat versenyképessége folyamatosan javult - mondta Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. Az export tavaly meghaladta a négymilliárd eurót, míg az import hárommilliárd euró körül mozgott, az ágazat teljesítménye egymilliárd eurós többletet mutat. A tavaly befejeződött Agrár- és Vidékfejlesztési Operatív Program (AVOP) 7100 nyertes pályázata 121 milliárd forint támogatáshoz jutott. A Nemzeti Vidékfejlesztési Terv (NVT) keretében 34 ezer gazda kapott támogatást a mintegy 200 milliárd forintos keretből. Az NVT-re jutó forrás 2007-ben pedig 53 milliárd forint volt. Az Új Magyarország vidékfejlesztési program keretében rendelkezésre álló 1300 milliárd forint 47 százalékát a mezőgazdaság és erdészet versenyképességének javítására, a technikai, technológiai eszközök korszerűsítésére lehet fordítani. A környezet- és vidékfejlesztés kapcsolatának megerősítését, összehangolását a források 32 százaléka szolgálja. A vidéki életminőség javítására és a vidéki gazdálkodás több lábon állásának megteremtésére a források 11,5, a LEADER programra a források 5,5, technikai tanácsadásra pedig 4 százaléka jut az 1300 milliárd forintból.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet