BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megalakult a Mobilitás és Multimédia Klaszter

2008. február 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mobilitás és Multimédia Klasztert alapítottak a magyar infokommunikációs iparág cégei, illetve több oktatási intézmény, valamint kis- és közepes vállalkozás. A klaszterben a szervezetek egyesítik kutatás-fejlesztési erőforrásaikat, illetve értékesítik a közösen létrehozott szolgáltatásokat és eredményeket - mondta Pukler Gábor, a klaszter elnöke. Az együttműködést a Magyar Telekom Nyrt. kezdeményezte, a tagok között van az Ericsson, a HP, a Sun Microsytems, a GTS-Datanet magyar leányvállalata, az Albacomp, az Origo, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A klaszternek jelenleg harminc társaság és szervezet a tagja, amelyek az alapkutatástól a piaci bevezetésig lefedik a teljes innovációs értékláncot. Elsősorban a mobiltechnológiára épülő alkalmazásokkal, így például a mobiltévével kapcsolatos szolgáltatásokkal, a multimédiás tartalomszolgáltatással, az elektronikus egészségüggyel, illetve az intelligens közlekedéssel, a helyfüggő szolgáltatásokkal kapcsolatos fejlesztéseket végeznek majd. A klaszter költségvetése még nem alakult ki teljesen, az első évben várhatóan néhány tíz millió forintból működik majd.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet