BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Pannon az Ericssonnal teszteli a 3G mobiltelefon-rendszert

2008. január 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nagyobb lefedettség és átviteli sebesség érdekében 900 megaherzes frekvencián kezdte meg egy, a 3G (UMTS)-szolgáltatásokra is alkalmas mobiltelefon-rendszer gyakorlati tesztelését a Pannon GSM Zrt. az Ericsson Magyarországgal együttműködve. A mobilcég a szabályozás enyhítésében érdekelt, jelenleg ugyanis az EU GSM-irányelve nem teszi lehetővé 900 megaherzen az UMTS- szolgáltatást. A cég közleménye szerint felszabadítaná a 900 megaherzes digitális tartományt az UMTS (nagy sebességű adatátvitel)-alapú mobilszélessávú szolgáltatások számára is, amennyiben ezt a szabályozás lehetővé tenné. Szerintük ezzel a 3G mobilinternet elérhetővé válna az ország minden lakosa számára, tovább lehetne csökkenteni az elmaradott térségek digitális lemaradását, ráadásul a 900 megaherzes tartományban működő hálózat üzemeltetése gazdaságosabb, így a nagyobb hatótávolság miatt a ritkábban lakott településeken is valós alternatívát nyújt. A Pannon célja, hogy a tesztek és megfelelő szabályozás hatálybalépése után minél hamarabb elérhetővé tegye a lakosság számára az új technikát.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet