BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Levegő Munkacsoport felülvizsgáltatná az Apollo Tyres beruházását

2008. január 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Levegő Munkacsoport nyílt levélben kérte az Apollo Tyres indiai gumiabroncsgyár Gyöngyösre tervezett beruházásának felülvizsgálatát Kákosy Csaba gazdasági és közlekedési, valamint Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi minisztertől. Aggasztónak tartják ugyanis, hogy a gyenge kategóriába tartozó - s ezáltal feltételezhetően egészségre káros - gumiabroncsokat készítő Apollo Tyres környezetvédelmi hatástanulmány lefolytatása nélkül kapott ígérvényt a beruházás végrehajtására. A miniszterelnök bejelentésével megelőlegezte a környezetvédelmi engedélyeket, úgy tekint az ellenőrzési hatóságokra, mint politikai megrendeléseinek szolgai teljesítőire, és fel sem tételezi, hogy ezeknek a szerveknek a feladata a törvények betartása és betartatása - olvasható a civil szervezet levelében. A zöldek azt feltételezik, hogy a szállítás - a Hankook üzeméhez hasonlóan - közúton történne, tovább fokozva a kamionforgalmat. Megfontolandó szempontként említik, hogy Magyarország függése az importált energiától már most is túlzott mértékű, és a gumigyár ezt tovább növelné.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet