A Levegő Munkacsoport nyílt levélben kérte az Apollo Tyres indiai gumiabroncsgyár Gyöngyösre tervezett beruházásának felülvizsgálatát Kákosy Csaba gazdasági és közlekedési, valamint Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi minisztertől. Aggasztónak tartják ugyanis, hogy a gyenge kategóriába tartozó - s ezáltal feltételezhetően egészségre káros - gumiabroncsokat készítő Apollo Tyres környezetvédelmi hatástanulmány lefolytatása nélkül kapott ígérvényt a beruházás végrehajtására. A miniszterelnök bejelentésével megelőlegezte a környezetvédelmi engedélyeket, úgy tekint az ellenőrzési hatóságokra, mint politikai megrendeléseinek szolgai teljesítőire, és fel sem tételezi, hogy ezeknek a szerveknek a feladata a törvények betartása és betartatása - olvasható a civil szervezet levelében. A zöldek azt feltételezik, hogy a szállítás - a Hankook üzeméhez hasonlóan - közúton történne, tovább fokozva a kamionforgalmat. Megfontolandó szempontként említik, hogy Magyarország függése az importált energiától már most is túlzott mértékű, és a gumigyár ezt tovább növelné.
