Magyarország abszorpciós kapacitása a legjobb az EU 12 új tagja közül, a 27 tagállam között pedig a harmadik helyen áll - legalábbis a 2004-2006 közötti fejlesztési-felzárkóztatási pénzek felhasználása alapján - jelentette be Danuta Hübner, az Európai Bizottság regionális biztosa Brüsszelben, Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszterrel folytatott találkozója után. Eddig az ország a strukturális alapból járó pénzek 87 százalékát hívta le, és jó esélye van arra, hogy 2008 végéig közel 100 százalékot mondhasson magáénak. A 2010-ig megvalósuló kohéziós beruházásoknál is felgyorsultak a kifizetések: míg 2007 középén még csak 25 százalékon állt a magyar teljesítés, addig mára a teljes összeg 47 százalékát már átutalták. Hübner elégedetten nyilatkozott a pénzek felhasználásának magyar ellenőrzéséről, mint mondta, eddig nem került sor brüsszeli beavatkozásra.
