BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország az első az uniós pénzek felhasználásában

2008. január 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország abszorpciós kapacitása a legjobb az EU 12 új tagja közül, a 27 tagállam között pedig a harmadik helyen áll - legalábbis a 2004-2006 közötti fejlesztési-felzárkóztatási pénzek felhasználása alapján - jelentette be Danuta Hübner, az Európai Bizottság regionális biztosa Brüsszelben, Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszterrel folytatott találkozója után. Eddig az ország a strukturális alapból járó pénzek 87 százalékát hívta le, és jó esélye van arra, hogy 2008 végéig közel 100 százalékot mondhasson magáénak. A 2010-ig megvalósuló kohéziós beruházásoknál is felgyorsultak a kifizetések: míg 2007 középén még csak 25 százalékon állt a magyar teljesítés, addig mára a teljes összeg 47 százalékát már átutalták. Hübner elégedetten nyilatkozott a pénzek felhasználásának magyar ellenőrzéséről, mint mondta, eddig nem került sor brüsszeli beavatkozásra.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet