BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárd forint bírság a Csillagszóró hadművelet alatt

2008. január 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkezdte munkáját az új évben a kormány, az első ülésen a miniszterek beszámolót hallgattak meg a munkaügyekre, adózásra, fogyasztóvédelemre kiterjedő többhetes ellenőrzés eredményeiről. A Csillagszóró hadműveletben részt vevő hét hatóság 6200 ellenőre összesen mintegy 1,1 milliárd forint bírságot szabott ki, a lefoglalt áruk értéke pedig 510 millió forint volt - ismertette Budai Bernadett a múlt héten zárult akció mérlegét a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. Az ellenőrzés-sorozat nem igényelt külön ráfordításokat, az eredményeket az egyébként is betervezett vizsgálatok összehangolásával érték el - tette hozzá. A 35 ezer ellenőrzésből kilencezer esetben szabtak ki bírságot, és több mint kétszáz boltot zárattak be. A legtöbb, 165 üzlethelyiséget a több mint hétezer ellenőrzést végző APEH helyezte zár alá. Az adóhatóság elsősorban a számla- és nyugtaadásra, az árueredet igazolására figyelt: előbbiek miatt 93,5 millió forint mulasztási bírságot szabtak ki, utóbbi esetében közel 16 millió forintot, a foglalkoztatás szabályainak megszegése miatt pedig 18 millió forintot.
A miniszterek tájékoztatást kaptak a schengeni határ-ellenőrzési rendszer bevezetésének első tapasztalatairól is. Budai Bernadett lapunknak elmondta, hogy összességében sikeresnek tekintik a csatlakozást mind a belső, mind az ellenőrzés szempontjából kritikusabb külső határokon. Úgy tudjuk, a kormánynegyedről is szó volt az ülésen: ez alapján az érintett tárcák megkezdik a projekt "megállításával" összefüggésben szükséges jogi munkát.
A kormányszóvivő a kedden közzétett államháztartási adatokat értékelve megjegyezte, hogy a kormány szerint kezdenek látszani a 2006-os kiigazítási program eredményei. Decemberben a pénzforgalmi mérleg 48 milliárd forintos többlettel zárt a várt 14 milliárd forintos hiánnyal szemben. Ezzel a tavalyi államháztartási hiány - az önkormányzatok nélkül - a GDP 5 százalékát tette ki az év elején prognosztizált 6,6 százalék helyett. Ezt sokan javarészt az infláció hatásának tudják be, azonban a kabinet az ebből származó bevételeket a nyugdíj-kiigazítás és -emelés finanszírozására fordította - hangzott el.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet