Már csak a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete sztrájkol december 17-én a vasúti szárnyvonalak miatt, a gazdasági tárcával a vonalak üzemeltetéséről kötött tegnapi megállapodást ugyanis az érintett szakszervezetek közül csak a VDSZSZ nem írta alá. A Vasutas Szakszervezet visszavonta sztrájkfelhívását. A megállapodás értelmében a GKM a 38 mellékvonalból 26 esetében a teljes menetrendi évre, 12 vonal esetében pedig a korábbiakkal ellentétben február helyett 2008. május végéig rendeli meg a vasúti közszolgáltatást. A működési reformról és az esetleges szolgáltatóváltásról tovább egyeztetnek, és megvizsgálják az idén márciusban 14+5 vonalon felfüggesztett személyszállítás gazdasági és társadalmi hatásait is. A megállapodás azt is rögzíti, hogy a további átalakítások során a kormány kiemelten kezeli az érintett dolgozók további foglalkoztatását. Az egyezségben foglaltak végrehajtására létrehoznak egy Vasúti Egyeztető Bizottságot.
