Továbbra is a gazdaság dinamizálása a legfőbb feladat, még akkor is, ha az államháztartás kiegyensúlyozása elengedhetetlen - hangzott el a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által kilencedik alkalommal megrendezett Vállalkozók Napján. Az érdekképviselet éves tevékenységének értékelésekor Dávid Ferenc főtitkár megemlítette, hogy a szervezet mikro-, kis- és középvállalkozói tagságának általános gazdasági helyzete egyáltalán nem javult az idén, esélyük a pályázati támogatások elnyerésére is korlátozott volt. Stagnált a reálszféra jövedelemtermelése, elsősorban a továbbra is magas adó-, járulék- és illetékterhek miatt. Ez azonban hosszú távon nem maradhat így, változtatni kell az adózási és a gazdasági környezeten is, mert mire az ország eléri a konszolidációt, megtizedelődhet a vállalkozások száma, vagy pedig túlzottan erőtlenek lesznek. A VOSZ egyre több területen tapasztalta, hogy a kormány figyelmen kívül hagyja a gazdasági szereplők és a társadalmi párbeszéd fórumaiban részt vevők véleményét.
