BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentősen javult a múlt évihez képest a hiány

2007. december 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ismét jobban alakult a Pénzügyminisztérium által korábban prognosztizált államháztartási hiány. A tárca által közzétett novemberi adatok szerint a deficit 142 milliárd forint volt, míg a minisztérium 172,2 milliárdra számított, az év egészére pedig a GDP 5,8 százalékának megfelelő, 1479,9 milliárd forint pénzforgalmi deficitet vár. A most közzétett adatok szerint az államháztartás első tizenegy havi hiánya - az önkormányzatok nélkül - 1339,4 milliárd forint volt, ez a GDP 5,2 százaléka. Tavaly novemberben az államháztartás hiánya 191,5 milliárd forint volt, az államháztartás tizenegy havi pénzforgalmi hiánya - helyi önkormányzatok nélkül - 1701,1 milliárd forintot tett ki. Ez a GDP 7,31 százalékának felelt meg.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet