BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korántsem teljes az állami létszámstop

2006. december 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a minisztériumoknál jelentős létszámcsökkentés zajlott le idén, és a kormány azt ígéri, hogy a korábbi évekkel szemben nem fog majd a leépítések előttire visszakúszni az állomány szintje, a teljes államapparátusról nem állítható, hogy jövőre létszámstop lenne érvényben – derül ki lapunk számításaiból. A 2007-es központi költségvetési tervezethez benyújtott fejezeti kötetek számai szerint különösen az úgynevezett alkotmányos intézmények és a kormánytól nem függő állami szervek esetében bővülhet majd a munkatársak köre. A 2005-ös átlagos állományhoz képest 8-fővel, 58-ra nőhet például a Köztársasági Elnökség munkavállalóinak száma, míg az Állami Számvevőszéknél 13 fővel, közel 600-ra nőhet az állomány. A folyamatot számos esetben az engedélyezett, de korábban teljes mértékben fel nem töltött létszámkeretek emelkedése is kíséri. Az Országgyűlés engedélyezett létszáma így az idei 1360 helyett 1421 lehet, igaz, ez még így is elmarad a 2005-ös szinttől. A bíróságok és az ügyészség esetében összességében még az egy százalékot sem éri el a bővülés, de így is 82-vel bővül a már jelenleg is több száz betöltetlen állás száma.
A központi államigazgatásban arányosan a legnagyobb felvételre a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél és más uniós integrációs szervezeti egységeknél lehet számítani, ugyanis a 2005-re engedélyezett 165 fő helyett 2007-re már 241 alkalmazottal számol a költségvetés. A többi minisztériumnál ugyanakkor csökkenni fog az engedélyezett létszám, néhány esetben drasztikusan. A legnagyobb vesztes az önkormányzati és az agrártárca, ahol mintegy ötödével csökken a munkavállalók száma.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet