Az ipar teljesítménye az előző hónapok vágtatása után még mindig nem lassult: az ágazat termelése az idei tizedik hónapban ugyanis kiigazítatlanul és munkanaphatástól megtisztítva egyaránt 10,6 százalékkal nőtt egy év alatt, szeptemberhez képest pedig 0,7 százalékkal mérséklődött – adta hírül az előzetessel megegyező adatait a KSH. Így a termelés volumene az első tíz hónapban 10,2 százalékkal volt magasabb a tavalyinál. A gyors növekedést továbbra is a stabilan gyarapodó kivitel alapozza meg: január–októberben az ipari export 14,1 (csak októberben 17,2) százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A hónapban a feldolgozóipar legnagyobb exportőrének számító villamosgép- és műszergyártás kivitele év/év alapon 14,0 százalékkal, míg a járműgyártásé 23,1 százalékkal nőtt. Az ipar belföldi értékesítése az első tíz hónapban 5,7 százalékkal bővült év/év alapon.
