BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartóan gyorsan nő a magyar ipar

2006. december 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ipar teljesítménye az előző hónapok vágtatása után még mindig nem lassult: az ágazat termelése az idei tizedik hónapban ugyanis kiigazítatlanul és munkanaphatástól megtisztítva egyaránt 10,6 százalékkal nőtt egy év alatt, szeptemberhez képest pedig 0,7 százalékkal mérséklődött – adta hírül az előzetessel megegyező adatait a KSH. Így a termelés volumene az első tíz hónapban 10,2 százalékkal volt magasabb a tavalyinál. A gyors növekedést továbbra is a stabilan gyarapodó kivitel alapozza meg: január–októberben az ipari export 14,1 (csak októberben 17,2) százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A hónapban a feldolgozóipar legnagyobb exportőrének számító villamosgép- és műszergyártás kivitele év/év alapon 14,0 százalékkal, míg a járműgyártásé 23,1 százalékkal nőtt. Az ipar belföldi értékesítése az első tíz hónapban 5,7 százalékkal bővült év/év alapon.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet