Rekordméretű pénzforgalmi szemléletű hiánnyal számol a Pénzügyminisztérium az év utolsó két hónapjára – derült ki a tárca sajtótájékoztatóján. A novemberben és decemberben együttesen 500 milliárd forintot is meghaladó hiány hátterében alapvetően az NA Rt. 352 milliárd forintos adósságának átvállalása áll, amiből e hónapra 60 milliárd, decemberre pedig 292 milliárd forint jut. A PM módosított prognózisa szerint a központi kormányzat pénzforgalmi hiánya 2056 milliárd forint, azaz a GDP 8,8 százaléka lehet év végére (a korábbi előrejelzés 9 százalékos volt), míg az eredményszemléletű hiány GDP-arányosan 10,1 százalékos marad.
A vártnál kedvezőbb egyenlegben közrejátszhat a járulékfizetések megugrása, és hozzájárulhatnak a kormány által elrendelt államháztartásimaradvány-befizetések is.
