BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadták a tavalyi zárszámadást

2006. november 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országgyűlés a kormánypárti képviselők szavazataival tegnapi ülésén elfogadta a 2005-ös zárszámadási törvényt. A szavazást élénk vita előzte meg, amely elsősorban a törvényjavaslat által az önkormányzatok részére előírt 3,112 milliárd forintos visszatérítési kötelezettség körül forgott. Az Állami Számvevőszék jelentése szerint több mint 160 önkormányzat vett jogtalanul igénybe közműfejlesztési támogatásokat 2002 és 2005 között. Tállai András fideszes képviselő azt kérte a T. Háztól, hogy vitassák meg részleteiben is a visszafizetési kötelezettséggel sújtott önkormányzatok ügyeit, és ne zárják le véglegesen a zárszámadási törvénnyel a kérdést. Az érintett önkormányzatok a sok esetben több tíz, illetve száz milliós tételek kifizetésével tönkremennének, ha azt az ÁSZ által javasolt módon, szakmailag „érthetetlen” szempontok szerint hajtanák végre – vélekedett Tállai. A parlamentben három bizottság is megtárgyalta a visszatérítést, és a számvevők véleményének megfelelően támogatta a visszatérítés előírását – válaszolt a kormánypártok részéről Jauernik István. A szocialista képviselő szerint a javaslat elfogadása nem hoz csődhelyzetbe egyetlen önkormányzatot sem, mivel a kormány engedélyével lesz lehetőség a részletfizetésre.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet