BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindhárom szakértői bizottság megkezdte a munkát

2006. október 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszterelnök által felkért mindhárom szakértői bizottság megkezdte a munkát – tudta meg a NAPI Gazdaság a Kormányszóvivői Irodától. A szakértők három területen – lakossági bankpiac, kereskedelem és energiapiac – próbálják összegyűjteni a problémákat és tesznek javaslatokat a megoldásukra. Október elején mindhárom bizottság megtartotta alakuló ülését, melyen elfogadták ügyrendjüket és döntöttek arról, hogy egy-két hetente üléseznek.
A bizottságok, melyekben olyan ismert közgazdászok is vállalták a munkát, mint Király Júlia vagy Karsai Gábor, munkafeladataikat témánként részekre osztják, az adott témákat részletesen körüljárva hipotéziseket fogalmaznak meg, amelyeket a háttéranyagok áttanulmányozását követően megvitatnak. Hoffmann Istvánné, a kereskedelmi testület vezetője alakuló ülésük után az MTI-nek arról nyilatkozott, hogy céljaik szerint feltárják azokat a lehetőségeket, amelyekkel a termelők megtalálják helyüket a hipermarketláncok miatt kialakult éles versenyben. Várhegyi Éva, a bankpiaci bizottság tagja pedig lapunknak arról beszélt, hogy egy pozitív adóslista, amelyhez hasonló a világ számos országában működik, hozzájárulna a költségek csökkenéséhez.
A szakértők munkájuk során végezhetnek önálló kutatásokat is, igaz, ezért javadalmazást nem, csak költségtérítést kapnak. A bizottságoknak év végéig jelentést kell készíteniük, de addig részeredményekről nem tájékoztatják a közvéleményt. A közreműködők munkája a jelentés elkészültével véget ér – közölték a Kormányszóvivői Irodán.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet