BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM-államtitkár csak az első?

2006. október 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányfő pénteken elfogadta Katona Tamás pénzügyminisztériumi államtitkár lemondását, az utódról egyelőre nincs döntés. A távozási ok a tervezett ingatlanadóval kapcsolatban adott felemás csütörtöki nyilatkozat volt. A három lehetséges forgatókönyv közül az egyik esetében házon belülről oldják meg a pótlást (ekkor Kovács Álmos vagy Várfalvi István helyettes államtitkár jön szóba), egy másik változat szerint egy közigazgatási vagy pénzügyi „karrier”-vezetőt hozhatnak át egy másik posztról (itt kézenfekvő választás volna Radnai György), míg a harmadik verziónál az MSZP-frakció költségvetési munkacsoportjának egyik politikusa tenné át székhelyét a József nádor térre. Az első két forgatókönyv Veres János miniszteri kilátásait is rontja. A 2002 óta tartó kormányzati kurzusban ugyanis bevettnek tekinthető, hogy a bizalom megingása esetén korábbi államtitkárok és helyettes államtitkárok lépnek az első sorba.
Részletek a 2. oldalon

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet