Hétfőn hat gázszolgáltató cég és az ezeknél működő reprezentatív szakszervezetek képviselői közös kollektív szerződést írtak alá. A megállapodásban munkaadóként részt vesz a Dél-alföldi, az Észak-dunántúli, a Tiszántúli, a Közép-dunántúli és a Dél-dunántúli Gázszolgáltató Zrt., valamint a Fővárosi Gázművek Zrt. A szakszervezeti oldalon a Vegyipari és Más Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, illetve a Mol Bányász Szakszervezet képviselteti magát. A minimumkövetelmények körébe tartozik például, hogy évi 85 ezer forint béren kívüli juttatás jár valamennyi alkalmazottnak – ismerteti az MTI-Eco.
