Ma és holnap tartják a Hajós uszodában a férfi vízilabda Euroliga négyes döntőjét. A rendező klubnál, a Domino-BHSE-nél lapunknak elmondták, hogy mintegy 20 millió forintba kerül az esemény, ám a jegybevételek és a szponzori pénzek mindezt alighanem fedezik. Ráadásul a vízilabda hazai népszerűségének köszönhetően több új támogató is jelentkezett a négyes döntőre.
A klub részéről azt nem kívánták nyilvánosságra hozni, hogy a csapat a győzelem esetén mennyi prémiumot kap, s azt sem, hogy a csapat főszponzora, a T-Mobile „dobott-e föl a játékosoknak” az első hely megszerzéséért külön jutalmat. Csupán annyit közöltek, hogy második hely esetén a győzelemnél meghatározott pénz felét kapják a pólósok.
Budapesten immár másodszor rendezik meg a tornát, 2002-ben az előd sorozat, a Bajnokok Ligájának utolsó felvonását is a Margitszigeten tartották. Akkor ugyancsak a Honvéd csapata volt érdekelt, ám végül az első helyet az Olympiakosz szerezte meg - a görög csapatnak Kásás Zoltán, a Vasas jelenlegi trénere volt az edzője. Tavaly ugyancsak eljutott a Honvéd a négyes döntőbe, ám akkor az olasz Pro Recco állította meg a magyar alakulatot. Lapinformációk szerint, hogy minél több néző férjen be a rendezvényre, a Honvéd Kőér utcai uszodájából átszállítják a Margitszigetre a mobil lelátókat, amelynek révén plusz 500 hely lesz a medence körül.
