BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Balázs nem lesz Barnier alárendeltje

2004. február 25. szerda, 23:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Brüsszelben megkezdődtek a hivatalos tárgyalások a munkamegosztásról az Európai Bizottság jelenlegi és leendő tagjai között. Tegnap Balázs Péter nagykövet is munkabeszélgetést tartott a regionális politikáért felelős Michel Barnier-vel.
Ez volt az első találkozójuk azóta, hogy a bizottság a múlt héten döntött a tárcák megosztásáról. A kijelölt és a jelenlegi biztos elmondta, hogy nincs alá-, illetve fölérendeltségi viszony kettejük között, közösen dolgoznak, a lehető legszorosabb együttműködésben. Már megállapodtak munkaritmusukról is, a kabinetjük minden héten közös értekezletet tart. Balázs és Barnier a regionális politikával foglalkozó eseményeken is együtt lép fel. A regionális politika reformjára vonatkozó elképzelések megvédésében Balázsra is kulcsszerep vár, hiszen a tagállamok egy része húsbavágó takarékosságot jelentett be, ami gyökeresen átalakíthatja a támogatások eddigi irányelveit. Barnier viszont az Európai Bizottság költségvetési elveiből indul ki, tehát 2007-től a bruttó nemzeti jövedelem 1,14 százalékából, míg a hat nettó befizető tagállam legfeljebb az egy százalékáról hajlandó tárgyalni. Michel Barnier az intézményi reformokért is felelős, az EU alkotmányának tervezetét kidolgozó Európai Konventben Antonio Vitorinóval együtt az Európai Bizottságot képviselte. Balázs úgy tekinti, hogy megbízatása erre a területre is vonatkozik, míg Barnier a találkozót követő sajtótájékoztatón leszögezte, hogy ezt kifelé továbbra is ketten, Vitorinóval képviselik.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet