BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai hisz a gyors eurócsatlakozásban

2003. július 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä NAPI Gazdaság
A magyar jegybank határozottan támogatja a kormányzat törekvését, hogy az ország jövő év május elsején csatlakozzon az euró előszobájának tekinthető ERM-II árfolyamrendszerhez - nyilatkozta Járai Zsigmond, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak. Járai szerint ez stabilizálhatja a magyar gazdaságot. A jegybankelnök szerint ugyanakkor a határidőig hátralévő időben a kormánynak el kell végeznie az államháztartás elkerülhetetlen konszolidálását és szerkezetének átalakítását. Ezek nélkül ugyanis nem biztosítható, hogy az ERM-II a lehető legsimább átmenetet jelentse az euró 2008-as bevezetéséhez - vélte Járai. Az MNB elnöke szerint a magyar gazdaság pillanatnyilag meglehetősen távol van a maastrichti kritériumok teljesítésétől, a legrosszabb ebből a szempontból az államháztartás hiánya és az infláció mértéke. A stabil forint jelentősen hozzá tud járulni ahhoz, hogy újra bízzon a piac a kormány kiegyensúlyozott államháztartásra irányuló törekvéseiben. Járai szerint a strukturális reformok végigvitelében csak a következetes kormányzati magatartás vezethet a magyar fizetőeszköz stabilitásának helyreállításához.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet