BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Első alkalommal maradt üresen a kincstár

2003. július 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A július 9-i eset előtt még nem fordult elő, hogy akár csak egy percre is üresen maradjon az államkincstár egyszámlája – tudta meg lapunk Máté Dánieltől, a Pénzügyminisztérium (PM) szóvivőjétől. A hónap elején a Magyar Nemzet értesülései szerint az állami kifizetések egy része nem az első, hanem a második kifizetési körben teljesült, mivel a kincstárban az adott időpontban nem volt pénz. A kötelezettségeket a befolyó összegekhez párosító zsírórendszer működése zavartalan volt, fennakadást csak bizonyos kifizetések hátrébb sorolása jelentett a teljesítési listán – mondta Máté. Bár a hónapok végén átlagosan 270 milliárd forint van a kincstárban, a hó eleji kifizetések időlegesen leapasztják a kasszát. A Magyar Államkincstár illetékes szerve csak a hó végi egyenlegre állapít meg biztonsági minimumot, így elméletileg nincs akadálya, hogy az eset újra előforduljon. Mivel az államkincstár csak egyetlen számláról teljesíthet kifizetést, nincs mód rá, hogy a bevételek csúszása esetén máshonnan pótolják az összeget – mondta a szóvivő. Július 9-én az időlegesen üres kasszában a nap végére 80 milliárd forint volt, és az eset miatt az államot semmiféle kár nem érte – tette hozzá Máté.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet