Hétfői teljes ülésén Holló Andrást, a testület eddigi elnökhelyettesét választotta elnökké az Alkotmánybíróság (Ab) tizenegy bírója. Hollót és az új helyettes elnököt, a korábban az elnöki poszt egyik várományosaként is emlegetett Erdei Árpádot egyetlen fordulóban választották meg az alkotmányvédelem legfőbb szervét alkotó bírák. Holló és helyettese 2003. augusztus 1-jén lép hivatalba, és az új elnök 2005. november 12-ig lesz a posztján, amikor is lejár kilenc évre szóló alkotmánybírói megbízatása.
Az Alkotmánybíróság elnöke mint a Magyar Köztársaság egyik közjogi méltósága jogosult az elnöki rezidencia használatára - tudtuk meg Véghelyi Józseftől, az Ab gazdasági vezetőjétől. A mindenkori Ab-elnök budai Rege utcai házát a köztársasági őrezred őrzi. A leköszönő elnök, Németh János öt évig használta az épületet, amelyen így kisebb javító munkákat végeztet a hivatal. Az Ab elnöke egyben az összesen 120 főt alkalmazó Ab-hivatal munkáltatói jogait is gyakorolja - mondta Véghelyi. A hivatal idén 1,15 milliárd forintból gazdálkodik, ennek háromnegyede megy el bérekre és járulékokra, a maradékból a dologi kiadásokat és a beruházásokat finanszírozzák. Az Ab költségvetése több száz millió forinttal bővült az utóbbi években. A gazdasági igazgató szerint erre szükség is volt, a közszféra béremelései és az infláció egyaránt indokolták. Hollónak már van tapasztalata a hivatal működtetésében, mivel 1990 és 1996 között az Ab főtitkáraként dolgozott. A testület új vezetője a megválasztását követő sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy vezetése alatt az Ab nem tér ki az úgynevezett nehéz ügyek, így például a rendőrségi törvény tárgyalása elől. Holló ígéretet tett az 5-7 éve az Ab asztalán fekvő ügyek gyors feldolgozására is.
