A gazdasági tárca május végi adatai szerint a Széchenyi Vállalkozásfejlesztési Program keretében meghirdetett támogatásokra eddig 1096 pályamű érkezett, összesen 2,2 milliárd forint értékben. A feldolgozóiparban működő mikro- és kisvállalkozások fejlesztéseit célzó hárommilliárd forintos keret kihasználtsága a legnagyobb: eddig 10,9 százalékos. A legkisebb érdeklődés eddig a kisvállalkozások hálózatépítése iránt volt, az egymilliárdos keretre csupán hárman jelentkeztek összesen 14,9 millió forint értékben. Ezzel szemben a kkv-k vállalatirányítási rendszereinek támogatására és az uniós követelmények oktatására felvehető támogatás 98-99 százalékban elkelt. Így a tárca közlése szerint a Nemzeti Energiatakarékossági Programhoz hasonlóan itt is átcsoportosításokra lehet szükség. Ugyancsak alacsony, alig 5,6 százalékos a kihasználtsága az üzleti tanácsadói szolgáltatások támogatásának, ide eddig 35 pályázat érkezett 22,5 millió forint értékben. Viszonylag jónak mondható - 40,8 százalékos kihasználtsággal - a beszállítói tevékenység javítása és - 63,4 százalékkal - a minőségirányítási rendszerek bevezetésének támogatása. Az internetes megjelenést elősegítő támogatásra eddig 92 pályázat érkezett 25 millió forint értékben, míg a fejlesztéseket segítő kamattámogatásra kilenc pályázat 53,5 millió forint értékben.
