BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Népszerű az energiatakarékosság

2003. június 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A június eleji adatok szerint eddig 2370 pályázat érkezett a nemzeti energiatakarékossági program összesen 3,5 milliárd forintos keretére - tudta meg a NAPI Gazdaság a gazdasági tárcánál. A beérkezett ajánlatok közül 2200-at a lakossági energiamegtakarítás támogatására adtak be, további mintegy 500 pályamű hiánypótlása most is zajlik. Az egymilliárd forintos keret mintegy 60 százalékát terhelték le eddig.
A vállalkozóknak fenntartott támogatásra viszont egyelőre még nem érkezett ajánlat a februári meghirdetés óta. Ennek a gazdasági tárca szerint az lehet az oka, hogy inkább a magánszemélyek adják be a pályázatot a vállalkozók helyett. Az önkormányzatok energiaköltségeinek mérséklésére eddig 17 pályázat érkezett, ami a 280 millió forintos keretösszeg felét teszi ki. A közvilágítás, valamint a távhőellátás szolgáltatói oldalának korszerűsítésére és fejlesztésére összesen 26-an pályáztak. A megújuló energiaforrások felhasználásának bővítésére a lakosságtól 92, vállalkozóktól pedig 12 pályázat érkezett, ami a tárca számításai szerint nem igényel túl nagy összegeket. A GKM szerint a programban lévő pénz - a beérkezett pályázatoktól függően - akár az őszig is kitarthat. Ha egy-egy pályázat kimerül, azt vagy beszüntetik, vagy átcsoportosításokkal életben tartják.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet