BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végéig áll a kettes blokk

2003. június 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valószínűleg idén már nem indul újra a paksi atomerőmű kettes blokkja. A pénteki igazgatósági ülés módosította a Paksi Atomerőmű (PA) Rt. 2003-as üzleti tervét, eszerint 2003-ban az eredetileg tervezett 1,5 milliárd forint adózás utáni nyereséggel szemben 9,56 milliárd forint veszteséggel számolnak a társaság vezetői. Az igazgatóság reményei szerint legkorábban idén november elsején indulhat újra a kettes blokk, ám erre igen csekély az esély. Egyelőre nem tűzték ki a társaság közgyűlésének időpontját, hogy az szavazzon a módosított üzleti tervről.
A korábbi tájékoztatás szerint az ország energiaellátásának 10 százalékát adó kettes blokk állásideje naponta mintegy 50 millió forint árbevétel-kiesést jelent a PA-nak, amihez még hozzájön a 30 sérült fűtőkazetta több száz millió forintos értéke is (NAPI Gazdaság, 2003. április 23., 1-3. oldal). Jelenleg zajlik a négyes blokk szokásos éves karbantartása, ezt az erőműblokkot a tervek szerint a héten indítják újra.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet