BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljes energiapiaci nyitás 2007-ben

2003. június 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Parlament tegnapi döntésének értelmében 2007. július elejétől a tagállamoknak teljesen fel kell szabadítaniuk a villamosenergia- és földgázpiacukat, és ez kötelező lesz Magyarország számára is a 2004-es csatlakozás után. Egyes vélemények szerint azonban a villamos energia piacán már nem lakossági fogyasztók a 2004-es piacnyitására sem áll készen a jelenlegi rendszer, így elképzelhető, hogy derogációt kér a kormányzat.
A villamosenergia-piacon jelenleg egyébként mintegy háromszáz feljogosított fogyasztó van, ezek száma az első körben több mint 300 ezerre, 2007-ben ötmillióra növekedhet. Várhatóan június 16-án fogadja el a magyar parlament a földgáztörvény tervezetét, amely szerint az első körben a gázpiac több mint 40 százalékát nyitják meg, ez az óránként ötszáz köbméternél többet fogyasztó felhasználókat érinti, számuk 600-800-ra tehető. A villamos árammal együtt a földgázpiac liberalizációjának bővítésével minden nem lakossági fogyasztó is kiléphet a piacra 2004 júliusával, ezek száma pedig Magyarországon körülbelül százezer.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet