Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) pénteken nyilvánosságra hozott jelentése szerint az áprilisi paksi üzemzavar oka többek között a Framatome ANP által rosszul megtervezett tisztítótartály, valamint az volt, hogy a szakemberek csak a tisztítási folyamattal foglalkoztak, a hűtésre pedig nem fordítottak figyelmet. Emellett az OAH szerint az atomerőműben előtérbe helyezték a termelékenységet a biztonsággal szemben és kifogásolták az erőmű döntéshozatali mechanizmusát is a hivatal szakemberei. A vizsgálat egyébként megjegyezte azt is, hogy az erőmű jelentéséből hiányzik az önkritikus hangvétel és nem foglalkozik a személyi felelősséggel sem. Az OAH megállapításai szerint az üzemzavar során elhanyagolhatóan kicsi sugárzás érte a lakosságot és a sérült fűtőelemeket tartalmazó tartály biztonságos hűtése is megoldott.
