Jelenleg nincs verseny a szabadpiacon, részben a kínálati, részben pedig a szolgáltatói oldal „gyengesége” miatt - értettek egyet az energialiberalizáció első öt hónapjáról tartott konferencia résztvevői, feljogosított fogyasztók, áramkereskedők. Mivel már most sincs felesleges kapacitás a feljogosított fogyasztók számára, így - ha a szabályozási feltételeken lehetne is változtatni - a kínálati oldal továbbra sem érné el az igények szintjét. A felszólalók elmondták, hogy a nyugati piacokon, ahol a liberalizáció már megtörtént, mindig a termelők versenyeznek egymással, míg Magyarországon a kereskedők. A résztvevők szerint a jövőben a Magyar Energia Hivatalnak mindenképpen olyan független szervként kellene működnie, amely önmaga állapítja meg piaci alapokon az árakat.
