BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs verseny az árampiacon

2003. május 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg nincs verseny a szabadpiacon, részben a kínálati, részben pedig a szolgáltatói oldal „gyengesége” miatt - értettek egyet az energialiberalizáció első öt hónapjáról tartott konferencia résztvevői, feljogosított fogyasztók, áramkereskedők. Mivel már most sincs felesleges kapacitás a feljogosított fogyasztók számára, így - ha a szabályozási feltételeken lehetne is változtatni - a kínálati oldal továbbra sem érné el az igények szintjét. A felszólalók elmondták, hogy a nyugati piacokon, ahol a liberalizáció már megtörtént, mindig a termelők versenyeznek egymással, míg Magyarországon a kereskedők. A résztvevők szerint a jövőben a Magyar Energia Hivatalnak mindenképpen olyan független szervként kellene működnie, amely önmaga állapítja meg piaci alapokon az árakat.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet