BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pakson ismét üzemzavar volt

2003. május 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A paksi atomerőmű hármas blokkját egy feszültségváltó meghibásodása miatt a turbógenerátor védelmi rendszere visszaterhelte, így a blokk vasárnap a déli óráktól estig csupán 50 százalékon üzemelt az eredeti 100 százalékos kapacitás helyett - értesült lapunk. A meghibásodott műszert végül lecserélték és a generátor újraindult. Kocsis István, a Paksi Atomerőmű Rt. vezérigazgatója tegnap elmondta, hogy a tervek szerint szerdán várhatóan befejeződik a négyes blokk szokásos éves karbantartása is, melynek során részlegesen kicserélik, illetve átrendezik a fűtőelemeket a blokkban.
Tombor Antal, a Mavir Rt. elnök-vezérigazgatója lapunknak elmondta, hogy a hármas blokk visszaterhelése kapcsán kiesett mintegy 220-230 megawatt kapacitást a kiesést követő percekben a rendszerirányító tartalékból fedezte, így az semmilyen fennakadást nem okozott a magyar villamosenergia-rendszerben.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet