A kommunikáció, a „nagyobb lélegzetű ügyek”, valamint a döntéshozatalt segítő háttérelemzések esetében javítani kell a kormány teljesítményén - jelentette ki tegnap Medgyessy Péter miniszterelnök a kabinet rendkívüli ülése után. A kormány egyéves teljesítményét értékelő megbeszélésen meghatározták a következő másfél év prioritásait: az egészségügyi, a haderő-, és a közigazgatási reformot, valamint az EU-tagsággal járó feladatokra való felkészülést emelték ki. A kormányfő szerint a legsürgetőbb feladat az, hogy a gazdaságot alkalmassá tegyék a konjunktúra nyújtotta lehetőségek kiaknázására. Mindezek érdekében a kormány napi munkájában elsőbbséget élveznek a munkahelyteremtéssel, a beruházás-ösztönzéssel és a kormányzati, valamint magánmegtakarítások növelésével kapcsolatos döntések. Új irányt jelenthet a külgazdasági stratégiában a távol-keleti és az orosz piacok visszaszerzésére irányuló törekvés. A költségvetési politikában ugyanakkor nem változik az a cél, hogy jövőre 1-1,5 százalékkal csökkenjen az államháztartás hiánya.
